- Home
- »
- Our Product Range
- »
- Black Pearl Granite
Black Pearl Granite
Manufacturer of a wide range of products which include black forest granite, black pearl granite slab, platinum black granite, black marquina marble, platinum black lapotra granite and titanium black granite.
Black Forest Granite
Product Price: Rs 85 / sq ftGet Best Price
Product Details:
| Thickness | 17 mm |
| Color | Black Forest |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Brand | LGM Black Forest Granite |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Black Pearl Granite Slab
Product Price: Rs 65 / sq ftGet Best Price
Product Details:
| Thickness | 16 mm |
| Color | Black Pearl |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Brand | LGM Black Pearl use for flooring,stairs |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Platinum Black Granite
Product Price: Rs 95 / sq ftGet Best Price
Product Details:
| Thickness | 18-20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Product Type | Slab |
| Stone Form | Big Slab |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Black Marquina Marble
Product Price: Rs 350 / sq ftGet Best Price
Product Details:
| Thickness | 18 mm |
| Surface Finish | Unpolished |
| Form | Slab |
| Vein Pattern | White Veins |
| Usage/Application | Flooring |
| Application Area | Table Top, Wall Cladding, Hotel Lobby, Flooring, Countertop, Staircase, Bathroom |
| Tile Size | 300×300 mm |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Platinum Black Lapotra granite
Product Price: Rs 95 / sq ftGet Best Price
Product Details:
| Thickness | 16 mm |
| Color | Mist Black |
| Surface Finish | Lapotra |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Titanium Black Granite
Product Price: Rs 75 / sq ftGet Best Price
Minimum Order Quantity: 2500 sq ft
Product Details:
| Thickness | 18 mm |
| Form | Slab |
| Finish | unpolished |
| Size | Custom Cut Size |
| Application | Indoor And Outdoor |
| Surface | Single Side Polished |
| Country Of Origin | India |
| Inspection | In House |
Yes! I am InterestedRequest A Callback