- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Indian Marble
Indian Marble
Prominent & Leading Manufacturer from Kishangarh, we offer silver travertine marble, makrana dungri white marble, makrana kumari marble and patagonia quartzite marble.
Silver Travertine Marble
Product Price: Rs 265 / sq ftGet Best Price
Product Details:
| Porosity Type | Filled |
| Thickness | 20 mm |
| Color | Beige |
| Form | Slab |
| Usage/Application | Cladding |
| Cut Pattern | Mixed Cut |
| Surface Finish | Unpolished |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Makrana Dungri White Marble
Product Price: Rs 225 / sq ftGet Best Price
Product Details:
| Thickness | 16-17 mm |
| Marble Type | Indian Marble |
| Color | White |
| Surface Finish | Unpolished |
| Usage/Application | Flooring |
| Form | Slab |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Makrana Kumari Marble
Product Price: Rs 55 / Sq ftGet Best Price
Product Details:
| Thickness | 16 mm |
| Marble Type | Indian Marble |
| Color | White |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Usage/Application | Kitchen |
| Country of Origin | Made in India |
Features:
- Thickness: 16mm
- Color: White
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Patagonia Quartzite Marble
Product Price: Rs 1,200 / sq ftGet Best Price
Minimum Order Quantity: 2000 sq ft
Product Details:
| Thickness | 20 mm |
| Form | marble |
| Usage/Application | custmize |
| Color | custmize |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback