- Home
- »
- Our Product Range
- »
- Makrana White Marble
Makrana White Marble
Prominent & Leading Manufacturer from Kishangarh, we offer volakas white marble, satvaria white marble, agaria white marble and vietnam lasa white.
Volakas White Marble
Product Price: Rs 400 / sq ftGet Best Price
Product Details:
| Thickness | 16-17 mm |
| Marble Type | Imported Marble |
| Color | White |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Satvaria White Marble
Product Price: Rs 1,250 / sq ftGet Best Price
Product Details:
| Thickness | 18-20 mm |
| Marble Type | Imported Marble |
| Color | White |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Agaria White Marble
Product Price: Rs 150 / sq ftGet Best Price
Product Details:
| Thickness | 16 mm |
| Marble Type | Indian Marble |
| Color | White |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Unpolished |
| Usage/Application | Flooring |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Satvaria White Marble
Product Price: Rs 1,400 / sq ftGet Best Price
Product Details:
| Thickness | 18 mm |
| Surface Finish | Unpolished |
| Form | Slab |
| Marble Type | Imported Marble |
| Color | White |
| Tile Size | 600×300 mm |
| Slab Size | 7×3 ft |
| Usage/Application | Flooring |
| Application Area | Elevator Lobby, Bathroom, Wall Cladding, Table Top, Exterior, Flooring, Countertop, Kitchen |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Vietnam Lasa White
Product Price: Rs 430 / sq ftGet Best Price
Minimum Order Quantity: 2500 sq ft
Product Details:
| Thickness | 18 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Slab Size | 8×3 ft |
| Application Area | Bathroom, Table Top, Flooring, Elevator Lobby, Wall Cladding, Countertop |
| Color | White |
Yes! I am InterestedRequest A Callback