- Home
- »
- Our Product Range
- »
- Vietnam White Marble
Vietnam White Marble
Our product range includes a wide range of lasa white marble, white volakas marble, golden spider white marble and 7 x 3 feet vietnam white.
Lasa White Marble
Product Price: Rs 650 / sq ftGet Best Price
Product Details:
| Thickness | 16 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Marble Type | Imported Marble |
| Color | White |
| Tile Size | 600×300 mm |
| Slab Size | 7×3 ft |
| Usage/Application | Flooring |
| Application Area | Wall Cladding, Flooring |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
White Volakas Marble
Product Price: Rs 450 / sq ftGet Best Price
Product Details:
| Thickness | 20 mm |
| Surface Finish | Unpolished |
| Form | Slab |
| Marble Type | Imported Marble |
| Color | White |
| Tile Size | 300×300 mm |
| Slab Size | 7×3 ft |
| Usage/Application | Flooring |
| Application Area | Countertop, Table Top, Flooring, Wall Cladding |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Golden Spider White Marble
Product Price: Rs 480 / sq ftGet Best Price
Product Details:
| Marble Type | Imported Marble |
| Form | Slab |
| Color | White |
| Surface Finish | Unpolished |
| Usage/Application | Flooring |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
7 x 3 Feet Vietnam white
Product Price: Rs 395 / sq ftGet Best Price
Product Details:
| Surface Finish | Unpolished |
| Form | Slab |
| Thickness | Above 20 mm |
| Color Tone | Off White |
| Usage/Application | Flooring |
| Slab Size | 7×3 ft |
| Color | White |
Yes! I am InterestedRequest A Callback